Заново ходити!
Дата створення: 23.10.17

У 2010 році «Запорука» відкрила в Національному інституті раку кабінет лікувальної фізкультури, де під контролем наших фахівців діти розробляють суглоби, вчаться заново ходити

Часто в історіях про дитячу боротьбу з раком говорять про геройство. Важко, хто не cтикався, зрозуміти, в чому ж воно полягає. Ніби ну захворів, ну лікують. На все воля Божа та лікарів. В чому ж героїзм?

7-річному Дімі Калюжному зробили складну операцію на кістці та видалили частину м'язів на нозі. Саркома. Прогнози були невтішні. А після операції ще й з'явився некроз тканин, а на стопу півтора місяці заборонили ставати взагалі. Погано заживало. Висіла загроза раптового перелому в місці операції. Спершу підвестися Дмитрикові було дуже страшно, бо чув, як інші діти сильно кричать , кожен рух – біль, треба навчитися всьому заново, навіть тримати рівновагу.

Найкрихітніші радості та перемоги - особливі, бо вистраждані. Вони можуть зникнути, а можуть примножитися, залежить від бажання. Діма хлопчик дуже активний та рухливий – стиснувши зуби від болю, виконує всі завдання реабілітолога. Без крику та сліз. Він розуміє, наскільки важливо навчитися ходити заново. І наскільки важливі настанови того, хто вчить.

У дитячому відділенні Інституту Раку такої штатної одиниці, як реабілітолог, немає. Тобто після складних операції, як у Дмитра, після ампутацій та після ендопротезування, коли замість хворої кістки встановлюють штучну навчити ходити дітей нікому.

У 2010 році «Запорука» відкрила в Інституті кабінет лікувальної фізкультури, де під контролем наших фахівців діти розробляють суглоби, вчаться заново ходити, повертають собі втрачені сили. Завдяки нашому Ростиславу Пархоменко та багаторічній підтримці Fondazione Zanetti Onlus вже сотні дітей стали на ноги та впевненою ходою повернулися додому.

Після операції в Діми минуло вже півроку, колись нерухома ступня стала гнучкою,а реабілітолог Ростислав став другом, занять з яким Діма дуже чекає. Хоч ступати на ногу повністю все ще неможна, він знає, що впевнено йде до мети - невдовзі ганяти на електробайку!