Як вберегти дітей від коронавірусу? Пам’ятка для батьків, чиї діти проходять лікування від раку
Дата створення: 23.03.20
Карантин неочікувано постукав у двері мільйонів людей. Проте що можна зробити, якщо твоя дитина опинилася в зоні ризику? Відповідаємо на найпоширеніші запитання.

Як оберегти маленьких онкопацієнтів від COVID-19?

• Часто мийте руки як мінімум 20 секунд. Якщо поруч немає мила й води, користуйтеся антисептиком з вмістом спирту не менше 60%. Обов’язково обробляйте руки після поїздки на транспорті.

• Слідкуйте за тим, щоб ваша дитина не торкалася обличчя руками.

• Разом з дитиною уникайте контакту з людьми.

• Якщо у вас або вашої дитини є кашель і чхання, використовуйте одноразові серветки. Одразу після використання виробу, викиньте його у смітник, зав’яжіть сміттєвий пакет та помийте руки.

• Регулярно обробляйте поверхні в лікарні та вдома антисептиком.

Що робити, якщо у дитини симптоми коронавірусу?

Якщо у дитини піднялася температура, з’явився кашель або їй важко дихати, неодмінно попередьте про це лікаря, що веде вашу дитину протягом лікування. Як тільки з’явилися перші симптоми ГРВІ, в жодному разі не відтягуйте похід до фахівця.

Чи можна родичам відвідувати дитину протягом пандемії COVID-19?

Ні. Мінімізуйте контакт з іншими людьми та скасуйте відвідування родичів дитини, допоки ситуація з коронавірусом не стабілізується в Україні та світі.

Чи потрібно скасовувати основне лікування?

Пріоритетність лікування визначає лікар, залежно від стану дитини. Фахівці будуть сфокусовані спершу надавати допомогу дітям з найвищим ризиком. Головний лікар Національного інституту раку Андрій Безносенко, зазначає, що можливі зміни в планових курсах лікування, але необхідно в кожному клінічному випадку проконсультуватися з лікарем. В кожному окремому випадку приймається рішення, зважаючи на ризик зараження інфекцією та ризик відтермінування хіміотерапії.

Якщо у вас є запитання щодо поширення COVID-19 та впливу безпосередньо на вашу дитину, звертайтеся до лікаря, який веде вашу дитину.

Турбота протягом карантину – це найкраща профілактика проти вірусу. Які б події не вирували за вікном, ми завжди будемо вашою підтримкою. Ми не припиняємо роботу й надалі робимо все заради того, щоб ваші діти швидше одужували й поверталися у щасливе дитинство!

Бережіть себе й піклуйтеся про близьких!