Психологічна служба фонду "Запорука"
Дата створення: 25.01.17
Чи може душевний біль бути смертельним?! Чи важлива психологічна допомога? Чи можна без неї обійтись? Про деякі з цих питань у нашому звіті про роботу психологічної служби за останні три місяці 2016 року.

Дзвінок психолога:

- Дівчата, нам у кабінет психолога для роботи потрібно дзеркало.

- Робитимете мейк-ап? – віджартувались ми в офісі.

- Ні, працюватимемо з фантомними болями. Пацієнту ампутували ногу, але у нього відчуття, що нога болить і кровоточить, просить маму щохвилини перестелити білизну...

Коли мова йде про психологічну службу, дуже важко пояснити людям, чому це так важливо. Хіба душевний біль може бути смертельним? Може! Може статися так, що дитина не хоче боротися і усі ліки світу, які мали б діяти, – не діють! А посмішка улюбленого співака запускає нікому невідомий механізм і дитина починає сприймати життя, хапатися за нього і видряпуватися з тієї прірви...

Якщо говорити мовою цифр, то лише за останні три місяці наші психологи надали 203 індивідуальні консультації для батьків, дітей і навіть лікарів, провели 5 групових занять та 10 сеансів арт-терапії, учасниками яких щоразу були близько 30 осіб. Зазвичай на цих заняттях працюють діти разом з батьками.

Якщо арт-терапія – це своєрідна костюмована гра чи вистава, то залучають і лікарів, яким маленькі пацієнти роблять ін’єкції, перевіряють зір, горло і слухають чи б’ється серце ;) Мало хто допомагає нам з фінансуванням подібних проектів, але, на щастя, є компанії, які розуміють усю глибину проблеми, і в 2017 році вони знову взяли на себе цю важливу місію.

Ми дуже цінуємо вашу допомогу, дорогі наші донори! Дякуємо IDS Borjomi Ukraine, Пластикс-Україна, Soleterre Onlus за підтримку і розуміння.