Навчання для лікарняних клоунів
Дата створення: 30.01.18
Уже не перший рік "Запорука" робить внесок у розвиток руху лікарняних клоунів в Україні. Лікарняний клоун – це друг дітей, який хоч і носить халат, але не білий, а сповнений кольору. Цей друг приходить у лікарню, щоб бути з дитиною, а образ клоуна – лише метод.

Коли керівник волонтерської програми у лікарні Тревізо Роберто Мік’єлон вперше прибув до Києва у 2012 році, клоунів в українських лікарнях фактично не було. А тепер до нього на навчання з’їжджаються учні з різних куточків України: Лікарняні клоуни Київ. Доктор-клоун, Больничные клоуны "СмехоНосы" / Лікарняні клоуни "СміхоНоси" (Запорожье), Больничные клоуны в Харькове, Лікарняні Клоуни в Вінниці, Doctor CLOWN Dnepr.

Як завжди курси Роберто – це можливість зазирнути усередину себе, щоб бути здатним щиро відкритися іншим. Адже діти відчувають щирість як ніхто інший.

Маємо ось такі відгуки: "Хочу сказати слова подяки майстру, нашим колегам з Італії, українським колегам за можливість багато чого довідатися, усвідомити і відчути щось нове і дуже важливе, те, з чим життя стає багатограннішим, ширшим і яскравішим".

Після теорії була практика: українські клоуни працювали разом з італійцями у дитячому відділенні Національного інститут раку, у Дитячій клініці нейрохірургії та у клініці "Охматдит".

Дякуємо, Роберто та проекту LILT Giocare in Corsia, за безцінний досвід і бажання ним поділитися. Дякуємо усім клоунам, які роблять життя дітей у лікарнях яскравішим.