4 лютого - Всесвітній день боротьби з раком
Дата створення: 04.02.19

Онкологічні захворювання – це друга з основних причин смертності у світі після серцево-судинних захворювань. Рак стає причиною практично кожної шостої смерті у світі.

Проте при виявленні ракової пухлини на ранніх стадіях можливе успішне лікування.

Більше 30% випадків смерті від раку можна запобігти, головним чином завдяки утриманню від вживання тютюну, здоровому харчуванню, фізичній активності і помірного вживання алкоголю. У країнах, що розвиваються, до 20% випадків смерті від раку можна уникнути шляхом імунізації проти вірусу гепатиту В і вірусу папіломи людини.

Рак не заразний, він не є вірусом, який може передаватися повітряно-крапельним, фекально-оральним, парентеральним, статевим і будь-яким іншим шляхом. Варто зауважити, що здатність ракових новоутворень переходити від однієї людини до іншої вивчається вже давно, ще з початку 19 століття аж до сьогодні. За цей час було проведено безліч цікавих експериментів, що підтверджують відсутність заразності онкологічних недуг. Наприклад, французький доктор Жан Альберт підшкірно вводив добровольцям подрібнені тканини злоякісної пухлини молочної залози. Ніяких негативних наслідків не було ні для піддослідних, ні для самого лікаря, крім дерматиту в місці уколу, який пройшов самостійно через кілька діб. Людей з онкологічними захворюваннями потрібно підтримувати, а не уникати.

Зараз багато цілителів обіцяють вилікувати хворого нетрадиційними методами. Не слухайте шарлатанів. Травички і настої не тільки не допоможуть, а й завдадуть шкоди організму. Бійтеся і не вірте в цілющу силу екстракту болиголова, мухомора, гасу, фракції нафти та іншому.

Пам’ятайте, що профілактика дешевша за лікування, допомагає уникнути ускладнень, а часом рятує життя. На сайті МОЗ можна познайомитись з переліком необхідних обстежень для кожного віку.

Вчасно діагностована хвороба - запорука успішного лікування!

Дбайте про себе!

І дбайте про тих, кому потрібна ваша підтримка.

Підтримати підопічних фонду "Запорука" можна в найлегший спосіб - надіслати СМС-повідомлення на номер 88077. Вартість смс 10 грн., які будуть використані на придбання медикаментів.