15 лютого – Міжнародний день онкохворої дитини
Дата створення: 15.02.17
Це день солідарності з тими, хто бореться з цією важкою хворобою, метою якого є привернути увагу суспільства до проблеми дитячого раку.

Символ дитячого раку – золота стрічка.

Стрічку як повідомлення "Я знаю про проблему і мені не байдуже" почали використовувати у кінці 1970-х під час захоплення дипломатичних представників США у Тегерані. Цей простий символ долає мовні бар’єри і кордони, сповіщаючи: людина, яка вдягнула стрічку, знає про ситуацію і співчуває їй.

Стрічку про дитячий рак запровадили у 1990-х. Активісти і батьки онкохворих обрали колір золота, оскільки немає нічого ціннішого за дитяче життя і дорогоцінність металу це підкреслює. На відміну від інших стрічок, які зосереджені на особливому типі раку, золота стрічка є символом для всіх форм раку у дітей і підлітків.

Згідно з даними Міжнародного агентства з досліджень раку (2015), кількість зареєстрованих випадків захворювання на дитячий рак безперервно зростає: з 165 000 зареєстровано нових випадків до 215 000 серед дітей до 14 років та 85 000 серед дітей віком 15-19 років. Рак загрожує обігнати інфекційні захворювання як основну причину дитячої смертності, пов’язаної з хворобою.

Проте дитячий рак – не вирок. У високорозвинених країнах рівень виживання сягає позначки 84%. У бідніших країнах ситуація також поступово покращується, зокрема завдяки міжнародній допомозі.

В Україні на обліку близько п’яти тисяч онкохворих віком до 18 років. Щороку реєструють більше тисячі нових випадків. Повністю видужують до 70-ти відсотків хворих дітей. Цей відсоток може стати більшим, якщо ми не будемо залишатися осторонь. Адже рак виліковний, якщо вчасно встановити діагноз, провести відповідну сучасну терапію і підтримати родини, які розорюються через катастрофічні рахунки за лікування.

Завтра, 15 лютого, в Міжнародний день онкохворих дітей у відділенні дитячої онкології Інституту раку відкриється постійно діюча виставка "Переможці". Колишні пацієнти онкогематологічних відділень поділяться зі світлин своїм рецептом успіху у боротьбі з хворобою. Дехто з героїв прийде у відділення персонально, щоб розповісти свою історію перемоги. Не так давно їм також довелося провести не один місяць у цих лікарняних стінах, терпіти невимовний біль, жаліти і розуміти своїх батьків і цінувати кожну мить одужання. Вони, як ніхто інший, розуміють, що здорове життя – це найцінніший подарунок долі. "Перемога" цих дітей буде позитивним прикладом для тих, хто ще лікується, додасть віри їх рідним, стане показником результативності важкої роботи медиків, а також стимулом для благодійників.

#Together4kidswcancer #РазомДляОнкохворихДітей